Červenec voní po houbách a haferách

29. června 2017 v 10:43 | miraur
Tak dneska už je ve vzduchu cítit červenec. Žádné to uprděné červnové parno, dusno, a upoceno.
Ale krásné svěží letní počasí, které slibuje jahody a borůvky a hlavně hřiby. Těším se moc, že mně má žena udělá hřibovou omáčku. Tu prostě miluju. Taťka si ji užívá tradičně s brambory. Já dávám ale přednost chlebu. Má to pak smíchané v hubě takový pro mě bohovský šmak. Mňam.
Pak tu máme příslib borůvek. Zalíčený je člověk od nich hned, jakmile se na ně podívá. A vdolky z nich, to je jedna velká radost a potěšení. U nás se jim říká hafery. Takže ty vdolky jsou haferové a mají příchuť toho červencového dne u nás v horách. Hm, babička z nich dělala ještě takový hustý likérek, který nám dávala po lžičkách, když jsme v zimě stonali. Dělala to tajně, protože v tom byl rum a maminka to neviděla ráda.

V tom těšení se na červencovou pohodu mám ještě v záloze nakládání kvašáků a posedávání u vody ve stínu rozpukaných vrb a olší, ale o tom až jindy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 12. července 2017 v 8:54 | Reagovat

Aha, takže ty jsi ženatý, to se pak tomu hlasu v tobě už vůbec nedivím. U nás je sucho suchoucí, houby nerostly ani minulé léto a letos je to přímo děs běs. Ale až budou, určitě hřibovou omáčku s chlebem ráda vyzkouším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama