Podle vesmírného ping-pongu se není čemu divit

6. června 2017 v 10:33 | miraur
Čistě hypoteticky. Jestliže funguje to biblické: Jak jsi zasel, tak sklidíš, tedy řečeno moderní terminologií převzatou z východních náboženství, že funguje karma, tedy laicky řečeno příčina a následek, vše, co se nám nyní děje, i v Evropě, je správně.

Nám v Česku se toho mnoho neděje, jenom máme historickou zkušenost z Mnichovské zrady, tedy už předjímáme, abych tak řekl, slyšíme trávu růst, co by se mohlo všechno stát, kdyby. Pokud bychom měli my Češi stejnou historickou zkušenost, jako národ, který v minulosti koloniálně přetvářel původní kultury v Africe, Indii, Americe, Austrálii, v Indonésii, Polynésii či po celé Asii, a co si budeme povídat, mírumilovné to nebylo, asi bychom měli mít obavy o naši kulturu, o naše vidění světa. Protože, pokud opravdu funguje ten vesmírný ping-pong na všech úrovních, tak jak se před dvěma, třemi sty lety do lesa z Anglie, Francie, Holandska, Španělska či Německa volalo, tak se nyní v podobě vln přistěhovalců a jejich přetváření naší kultury jim nejvhodnějším způsobem, z pomyslného lesa ozývá.
Zní mě to logicky, ale jak to teda doopravdy je, to ví jen pánbůh a za takových sto let o tom napíší sáhodlouhé analýzy historici. Pokud ovšem nebudou mít od třikrát-denního povinného bouchání o zem na starosti jiné důležitosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama