Co se může stát, když dostanete novou občanku

31. července 2017 v 7:59 | miraur
Dnes se konečně dostávám k tomu, proč se můj blog jmenuje Zaslechnuté v hospodě. My obyčejní lidé totiž zažíváme spousty zajímavých příhod a dokonce dobrodružství, o kterých se pánům scénáristům ze všech těch vyhlášených nekonečných seriálů ani nezdálo. Jsou to moc pěkné historky, a když to u toho pivečka umí dotyčný hezky podat, válí se celá hospoda smíchem ještě hodně dlouho.
Tak například v pátek. Kamarád Honza, zodpovědný pan podnikatel, který před několika dny vdával dceru, vyrazil na poštu do nedalekého bývalého okresního města. Převedl si ze své banky peníze a chtěl si je jednoduše vyzvednout, neboť potřeboval hotovost. "Stojím u přepážky a dávám babě občanku. Mám ji čtrnáct dní starou, tak jsem ji ještě přeleštil a zažertoval, ať mi ji nepoškrábe." Paní pošťačka prý doklad převzala, něco naťukala a píp. "No, něco tam divně píplo, ona že je to běžné při kontrole. No, ani jsem se nestačil zeptat, jestli je to v pořádku, do místnosti vběhli policajti v těch černých montérkách a natlačili mě na sklo a prý abych nekladl odpor. Prý ta občanka je kradená a kdo prý ve skutečnosti jsem, a jestli mi někdo může dokázat, že jsme já!" Naštěstí tam prý byla jedna paní ze sousední vesnice, která dosvědčila, že je to skutečně on. "Stejně mě hned bafli, a vyvedli z pošty ven jak nějakého teroristu. Všichni hleděli, co se stalo. Mě! Poctivého živnostníka. Daně platím, nikdy jsem nic neukradl! No, a teď ty pohledy ženských v řadě. Hned mě napadlo, ty vole, to bude ostuda." Když jej policisté odvedli na služebnu, která je mimochodem hned vedle poštovního úřadu v našem městě, hned se mu i omlouvali, ale takový je prý postup. Prostě paní na poště pípla podezřelý výběr peněz a chlapi vyběhli. "No podle toho, co mi říkali, tak ta baba na úřadu, co mi dávala tu novou občanku, snad omylem zaklikla kolonku, že je občanka kradená nebo co. No, naštěstí tam byla ta paní, co mě poznala. Jinak by mě asi drželi, dokud mi to někdo nedosvědčí."
Ještě při tom vyprávění měl vytřeštěné oči. "Tak jsem se třásl," ukazuje třesoucí se ruce. "Moje žena s dcerou lízaly v autě zmrzlinu a ještě mě sprdly, kde tak dlouho jsem," směje se. "No ale řeknu ti, že ti policajti tě umí drapnout. To se ani nehneš."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama