Opravdu chcete mít srdce na pravém místě?

7. června 2018 v 8:42 | miraur
Řeknu vám, mít srdce na pravém místě, tedy fyzicky, je nesmírná výhoda v okamžiku, kdy vás považují třeba za upíra. Ovšem než si tuto výhodu užijete, musíte projít a zažít spoustou nepříjemností.
Začne to třeba tím, že vaše milující matka nebo nová známost zjistí přiložením své láskyplné dlaně na levou část vaší hrudi, že… ???? Nad hlavou se jí objeví velký otazník, pak ještě větší vykříčník !!!! a z úst vyletí něco jako: Ježišmarjájózef! Tobě netluče srdceéééééé! Ty jsi nemrtvýýýýý!!!


Pokud žijete v nějaké zapadlé oblasti, kde lišky dávají dobrou noc a fráteři určují, co je dobré a co zlé, máte filozoficky řečeno tedy doslova PROHRÁNO. To, že vám "netluče" srdce se roznese velmi rychle. Lidé vás přestanou zdravit, začnou se vám vyhýbat a nepustí v neděli do kostelíčka. A nikomu to nevysvětlíte, protože najednou nemáte komu.

Mno. A pak se jednou chlapi v hospodě při pivku a něčem ostřejším prostě domluví, že se s vámi musí něco udělat, protože se sousedovi narodilo mrtvé tele, v ovčíně NĚKDO zardousil pět ovcí a babka z pasek vás viděla při ouplňku, jak chodíte po střeše zrovna tam, jak má komůrku moc pěkná dcera pana řídícího. Víte, však ta jak je pořád bledá chudinka. Je úplně průhledná. Jakoby ji něco, nebo někdo vysával energii nebo dokonce krev?! A šuškyšuškyšušky…!

A odplata už jede na plné obrátky. Najednou zjistíte, že vás sousedi, ano, samozřejmě i vaše rodina, ženou někam za vesnici. No, ano, právě tam, jak jste si jako děti hrávali na upalování zlých čarodějnic.


No, a v okamžiku, kdy na vás střílí stříbrnou šipku nebo zatloukají olšový kolík tam, co byste měli mít srdce, vás při troše štěstí nezabijí. ANO, tady je ten okamžik, kdy je dobré mít srdce na PRAVÉM MÍSTĚ.

Ovšem. Tato výhoda se o několik dní později může znovu zvrtnout ve váš další problém. Protože po řádném pohřbu až se proberete z mdloby, kterou vám způsobil ten zatracený kolík a ztráta krve, VSTANETE Z HROBU. Tedy, pokud vás klasicky jako upíra položí do mělkého hrobu někde v lese, ledabyle vás zaháží a k smrti vyděšení utečou domů.

Vy víte, že jste živí a hledáte pomoc samozřejmě mezi blízkými. Ti vás ale v oprávněném děsu nejprve zasypou všemi zásobami česneku, co doma mají a pak vás polejí kýblem svěcené vody. Tím si ale, a zase kvůli vám, sami zasejí do svého podvědomí další rychle klíčící semínka děsu. Neboť každý začínající medik ví, že hygiena je půl zdraví a česnek je přírodní antibiotikum. Tedy ta rána, která zůstala po kolíku či střele, se rychle a bez potíží zahojí. Vás to sice bolí, ale protože jste raději zalezení někde dále od lidí (po ruce vždycky bývá nějaká ta babka kořenářka, která se ani čerta nebojí a protože vás rodila, zná vaši diagnózu), rychle se v klidu hojíte a nabíráte síly.

V případě, že byste se pokusili o opětovný kontakt s příbuzenstvem nebo dokonce s místním lékařem, máte jistotu nějaké další vychytávky ve způsobu vašeho usmrcení. Například by vás mohla vlastní babička polít terpentýnem nebo benzínem a dcera podpálit. U toho by jistě zpívaly s hrůzou v hlase nějakou pěknou písničku z kostela ve stylu Na Velehradě bratři ze Soluně nebo Ejhle oltář… Pokud by vás ještě před tím neumlátili růžencem nebo znovu nepropíchli pro změnu křížkem, který visel pro podobné případy na stěně nade dveřmi.

Za rodinným lékařem bych asi taky pro jistotu nechodil. Zřejmě by vám z čistě vědeckého zájmu pro změnu chtěl uříznout hlavu, a třeba zrovna tím nožem, kterým si chtěl právě nakrájet ledvinky na přípravu pozdní svačinky.


A tyto všechny hrůzy by mohl teoreticky člověk podstoupit, pokud by měl srdce na pravém místě.
Tak co, moji milí upírci? Je tady snad ještě někdo, komu je líto, že NEMÁ srdce na PRAVÉM MÍSTĚ ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama